Dowiedz się więcej

Klient

Lidl Polska

Kompetencje

ATL

BTL

Online

Celebrity endorsement

Loyalty program

POS

Promo communication

Szczegóły

Do realizacji innowacyjnej kampanii wybraliśmy talenty dzieci jako wartość, do której wsparcia namówiliśmy wszystkich Polaków, szkołę jako platformę komunikacji i miejsce kształtowania talentów oraz ambasadora – bezkonkurencyjnego idola, Roberta Lewandowskiego.

Efekty

Efekty

Za zakupy w Lidlu wydano 26 mln Talenciaków, które 10 600 szkół wymieniło na 25 000 nagród! Akcja zrealizowała cele związane ze wzrostem sprzedaży (średnia wartość koszyka, wzrost liczby klientów), zaangażowała grupę docelową (rodziny z dziećmi) i pomogła wesprzeć ważne dla marki Lidl parametry wizerunkowe – home (marka lokalna), simplicity (marka pomocna), meaningfulness (marka znacząca).

Wyzwanie

Okres „back to school” to wyjątkowo konkurencyjny czas, w którym sieci zacięcie walczą o uwagę, podczas gdy konsumenci przygotowują dla swoich dzieci wyprawki szkolne. Rynkowym standardem stały się akcje typu collectibles. Jak zatem w nowy dla kategorii sposób skutecznie zwrócić uwagę polskich rodzin oraz zwiększyć sprzedaż, budując jednocześnie pozytywny wizerunek zaangażowanej marki Lidl?

Rozwiązanie

Aby realizować cele wizerunkowe i sprzedażowe, umożliwiliśmy konsumentom wsparcie szkół w prosty sposób – robiąc zakupy w Lidlu otrzymujesz voucher (Talenciaka), który po przekazaniu wybranej szkole zostanie przez nią wymieniony na nagrody! Akcję połączono z loteriami dla szkół i promocjami produktowymi. W komunikacji wizerunkowej 360 wykorzystaliśmy historię talentu najbardziej znanego w Polsce, idola wielu dzieci, Roberta Lewandowskiego. Dodatkowo w komunikacji ongoingowej wystąpił on wraz z żoną Anią.

Gdy wprowadzaliśmy akcję, która ma zaangażować masy, chcieliśmy użyć mocnego i motywującego insightu – młode talenty, pielęgnowane od najmłodszych lat, dają szansę na osiąganie sukcesów w przyszłości! Aby go przedstawić, posłużyliśmy się historią życia Roberta Lewandowskiego – idola i wzoru sukcesu, który w latach szkolnych, znany jeszcze jako „Bobek”, odkrył swoją pasję do sportu.

Docelową komunikację z Robertem poprzedziła akcja teaserowa. Dzięki zaangażowaniu znanego ambasadora, udało się przykuć uwagę Polaków. Komunikacja ongoingowa została uzupełniona dodatkowym spotem TV w formie teledysku z udziałem dzieci, oraz Ani i Roberta Lewandowskich. Tekst piosenki podbijał ideę kampanii, a dodatkowo przemycał call to action oraz mechanizm kampanii.

Całość akcji poprzedzona została kontaktem ze wszystkimi szkołami w Polsce oraz wysyłką materiałów promocyjnych. Akcja została zakończona kampanią podsumowującą oraz pokazującą jej efekty.

— Jeszcze jeden case.

PetRepublic

Brand content, FMCG, Produkty webowe

Kinderkraft

Awarded, Brand content, E-commerce